Volby? Proč? Stačí nám Greenpeace nebo Lenin, ne?

 

 

 

Karla Šlechtová prý žije mimo realitu, tvrdí šéfkomentátor Aktualne.cz Jan Lipold*. A tvrdí to proto, že jsem si dovolila prohlásit, že zájmy občanů mají v demokracii hájit jejich volení zastupitelé, v tomto konkrétním případě zastupitelé na úrovni obce, a ne samozvané neziskové organizace.

Jan Lipold tvrdí, že něco takového je úplná utopie. Politici jsou podle něj i na úrovni obce zkorumpovaní, prosazující zájmy developerů.

Dobrá. Takže podle pana Lipolda jsou demokratické volby
k ničemu, naše zájmy nejlépe uhájí neziskové organizace typu Greenpeace. Zásadně nezkorumpovaní a nezfanatizovaní lidé, kteří přivázaní k řetězu bojují jednou proti dálnici, podruhé proti jaderným elektrárnám.

Pan Lipold asi nikdy neslyšel o nejslavnější americké ekologické organizaci Sierra Club, na kterou se v roce 2012 provalilo, že její svatý boj proti jádru a uhlí sponzorují 26 miliony dolarů američtí plynaři. Neví, že existují neziskovky založené lobbisty, kteří se živí výpalným od stavebních firem. To v jeho zeleném světě neexistuje.

Tvrdit ale, že naše zájmy mají hájit nikým nevolení fanatičtí aktivisté místo ve volbách řádně vybraní zástupci obce, mi přijde jako mnohem větší a nebezpečnější utopie.
Podle pana Lipolda by totiž měla místo zkorumpované demokracie nastoupit nejspíš osvědčená osvícená vláda – jako byl Robespierre a Danton, Trockij nebo Lenin...

*https://nazory.aktualne.cz/komentare/radnice-kope-za-obcana-to-je-neco-jako-prirodni-zakon-slecht/r~7e1788ee87ff11e7a7160025900fea04/​

 

Text byl publikován také na osobním blogu na www.aktualne.cz

 

 

 

 

Sdílet
To se mi líbí
Please reload

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Youtube social icon
  • Twitter Social Icon

Zpracovatel: Karla Šlechtová