top of page

Abychom rostli, musíme hrát v Evropě rozumnou hru - můj rozhovor v Parlamentních listech


Karla Šlechtová, rozhovor, Parlamentní listy

Pracuji téměř tři roky pro tuto zemi jako ministryně, a s tolika získanými znalostmi a informacemi bych mohla být užitečná i nadále, míní Karla Šlechtová. Nevylučuje však ani možnost hájit Českou republiku u zahraničních institucí. V rozhovoru, který poskytla pro ParlamentníListy.cz, se svěřila také svým pohledem na směřování Česka v evropské politice. Měli bychom přijmout euro a posílit naši integraci? Jak odvrátit hrozbu ztráty dotací? Prozradila nám, proč se nepodařilo schválit jednu z klíčových priorit vlády, zákon o sociálním bydlení, a zhodnotila své úspěchy.

Nabídku vést kandidátku ANO v Plzeňském kraji jste si několik dní rozmýšlela. Co rozhodlo? A vnímáte skutečnost, že kandidujete proti předsedovi ČSSD Milanu Chovancovi, jako výzvu?

To není žádná legrace skočit z deseti metrů do vody, když příliš nevíte, co vás pod vodou čeká. Každý člověk by si přece podobnou nabídku rozmýšlel. A co rozhodlo? Pracuji téměř tři roky pro tuto zemi jako ministryně, a s tolika získanými znalostmi a informacemi bych mohla být užitečná i nadále. Třeba právě Plzeňský kraj podporu svých regionů velmi potřebuje. Navíc znám západní Čechy z dětství i z doby studií a mám tu dodnes spoustu přátel. Co se týče pana Chovance, mohla by vaše otázka stát i obráceně: Myslíte si, že on to jako výzvu necítí?

Hnutí ANO na začátku září představilo svůj volební program pro říjnové volby a okamžitě začala Andreji Babišovi řada opozičních i koaličních politiků vyčítat nesplnitelné populistické sliby a připomínat, že řadu z nich mohl už dávno splnit. Například seškrtání počtu ministerstev či zrušení superhrubé mzdy, což byla agenda právě ministra financí. Proč to dosud nešlo?

Žijeme přece v demokracii a každá i sebemenší novela zákona prochází oponenturou koaličních partnerů.

Celý rozhovor: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Ministryne-Slechtova-Abychom-rostli-musime-hrat-v-Evrope-rozumnou-hru-503846

#KarlaŠlechtová #rozhovor #Parlamentnilisty #volby #Plzeňskýkraj

bottom of page