Projev ministryně obrany Karly Šlechtové na slavnostním nástupu příslušníků AČR po návratu ze zahraniční operace v Mali

Vážený pane poslanče, vážení pánové generálové, vojačko, vojáci, dámy a pánové, rodiní příslušníci, kamarádi,

 

 

děkuji, že jste se vrátili v pořádku. Děkuji vám za službu naší vlasti. Děkuji, že jste byli v Mali na základě rozhodnutí Rady bezpečnosti OSN a reprezentovali jste Českou republiku jako klíčovou součást Evropské unie.

 

Chtěla bych vám všem poděkovat. Ač se jedná o mírovou misi, a všechny naše mise jsou mírové, úkoly jednoduché nejsou a vím, že některé z nich pro vás byly velmi těžké. Chtěla bych ještě jednou poděkovat všem, kteří jste tam strávili několik měsíců.

 

Pro nás je to nepředstavitelné. Nepřestavitelné, co se tam opravdu děje a díky vám pomáháme tzv. Sahelu a lidem, kteří to potřebují. Chránili jste tam lidi, chránili jste jejich životy, podíleli jste se na obraně a ochraně jejich životů i migrační politiky Evropské unie. 

 

Za ministerstvo obrany jsem na vás pyšná. Děkuji především těm, kteří jste byli na první misi a sdělili jste mi, že nebyla vaše poslední. Jsem ráda, že vojáci o mise projevují zájem. Tím se učíte a to, co přinášíte zpátky do naší země a vašim kolegům v armádě, je velké know-how, které v České republice potřebujeme.

 

Vítejte doma a prosím, služte naší vlasti dál. Děkuji!

 

Karla Šlechtová

(16. března 2018, Národní památník na Vítkově, Praha)

 

Galerie:

 

 

 

Sdílet
To se mi líbí
Please reload

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Youtube social icon
  • Twitter Social Icon

Zpracovatel: Karla Šlechtová